11 ایده خلاقانه برای طراحی روف گاردن

طراحی روف گاردن

خواه از قبل دارای باغ در روف گاردن خانه تان باشید و خواه قصد داشته باشید آنرا ایجاد کنید، این 11 ایده و نکته در مورد طراحی باغ روف گاردن به شما کمک می کنند تا از زیباترین باغ تراس و روف گاردن برخوردار شوید.
واقعیت این است که در مناطق شهری پرجمعیت، حتی وجود پشت بام یا پاسیویی کوچک نیز مزیت به شمار می آید. می توانید در چنین مکان هایی باغی ایجاد کنید و در سایه اش بنشینید و لذت ببرید.  
مطمئنا قادرید ایده های متنوعی در مورد طراحی و سبک باغ روف گاردن تان داشته باشید، اما در نظر گرفتن نکات زیر نیز بسیار مفید خواهد بود.

ایده ها و نکات طراحی روف گاردن

ایده ها و نکات طراحی باغ روف گاردن

ما ایده های بسیار خوبی در زمینه طراحی باغ تراس داریم و می توانیم نکاتی اساسی را عنوان کنیم که بتوانید از آنها در این امر الهام بگیرید.

یک طراحی روف گاردن باز درنظر بگیرید

باز طراحی روف گاردن

روف گاردن کوچک اگر به صورت باز طراحی شود، بزرگتر به نظر خواهد رسید. بعنوان مثال استفاده از دیواره های شیشه ای شفاف به جای دیواره پاراپت ایده خوبی است.

و یا در مورد حصار کشی می توانید نرده یا یک پرچین دورتا دور بام ایجاد کنید. البته اگر نگران حریم خصوصی تان هستید و می خواهید جلوی چشم های کنجکاو همسایه ها نباشید، بهتر است از این ایده اجتناب کنید.

گیاهان و درختان بلند بکارید

کاشت درخت بلند

اگر پشت بام بزرگی دارید

یا از آنجا چشم انداز زیبایی ندارید

و یا در پی ایجاد یک باغ یا باغچه واقعی هستید و می خواهید در اطراف دیوارها گیاهان بیشتری داشته باشید تا فضای سبز را به حداکثر برسانید و خانه تان چهره ای منحصر به فرد در شهر داشته باشد، باید بگوییم که پرورش بامبو و چمن در طراحی روف گاردن ترکیب خوبی به شما می دهد.

این موارد نیاز به مراقبت و نگهداری چندانی ندارند. اما اگر مشکلی برای نگهداری گیاهان ندارید و وقت به اندازه کافی دارید، در این صورت گزینه های نامحدودی از درختچه ها و درختان را برای پرورش در پیش رو دارید.

برای داشتن یک باغ یا باغچه گل و گیاه عالی و ایده آل تیم متخصص سایت کشاورزی با فرآهم آوردن محصولات و تجهیزات باغبانی لازم ، خدمات مربوطه را نیز به صورت کامل برای شما انجام خواهند.

برای خرید محصولات باغبانی میتوانید به صفحه خرید لوازم و تجهیزات باغبانی مراجعه نمائید.

شماره تماس های کشاورزی : 02155212162  09127337549

بستر مرتفع برای طراحی روف گاردن ایجاد کنید

بستر مرتفع

اگر امکاناتش را داشته باشید، ایجاد بسترهای مرتفع در مجاورت دیوارها ایده بسیار خوبی است. می توانید بسترهای مرتفع چوبی یا فلزی را در این راستا در نظر بگیرید.

اگر هم مایل باشید، می توانید از بسترهای مرتفع پیش ساخته کمک بگیرید که عمدتا عرض و عمقی معادل 2 فوت دارند و به حد کافی بزرگ هستند.

شما می توانید در آن ها حتی بوته های بلند و درختان کوچک را پرورش دهید و با مراقبت و نگهداری منظم، هرس و اصلاح ریشه  ها چندین سال از وجودشان بهره ببرید.
توجه داشته باشید که لازم است در طراحی روف گاردن برای این بسترهای مرتفع، از غشای ضد آب در پشت بام استفاده کنید و یک سد ریشه ای ضخیم درنظر بگیرید.تا رشد ریشه ها را محدود کرده و از آسیب زدن به سقف و شکافتن آن جلوگیری شود.

ایده دیگر این است که بسترهایی ایجاد کنید که ارتفاع کمی از کف بام دارند و بدین ترتیب ریشه های گیاهان، امکان نفوذ در کف را نخواهند داشت.

در کاشت گیاهان دقت کنید

دقت در کاشت گیاه

وقتی صحبت از طراحی باغ روی روف گاردن به میان می آید لازم است تنوع را در اندازه گیاهان رعایت کنید.

چند گیاه بزرگ ، بوته ها و درختان کوچک ، پوشش کف ، گیاهانی که سالی یکبار شکوفا می شوند، همگی باید درنظر گرفته شوند.

همچنین ، کانتینرهایی با اندازه های مختلف بخرید زیرا این امر، نمای زیبایی به باغ روف گاردن شما می بخشد.

در طراحی روف گاردن از مبلمان مناسب انتخاب کنید

مبلمان راحتی روف گاردن

از قبل تصمیم بگیرید چه نوع مبلمانی را می خواهید خریداری کنید. آیا می خواهید در تراس روف گاردن استراحت کنید یا می خواهید در آنجا شام بخورید؟

شما باید در وهله اول، مبلمانی متناسب با سبک و مضمون باغتان انتخاب کنید.

یک نقطه کانونی ایجاد کنید

نقطه کانونی روف گاردن

واقعیت این است که یک نقطه کانونی، چشم ها را به سوی خود جلب می کند.

هر چیزی که جلب توجه می کند، می تواند در طراحی روف گاردن بعنوان نقطه کانونی درنظر گرفته شود: یک آبنما، درخت بلند، چیدمان زیبای گیاهان کانتینر، یک مجسمه و نظایر اینها.

نورپردازی کنید

مهم است که از غروب به بعد، باغ روف گاردن از روشنایی مناسبی برخوردار باشد.

ایجاد نقاط روشن خصوصا در نزدیکی راه پله و یا درب، بسیار اهمیت دارد. بعلاوه، وجود امکانات روشنایی در سقف، فضا را در هنگام غروب بزرگتر نشان می دهد.

از بیش از سه رنگ استفاده نکنید

رنگ بندی روف گاردن

همیشه یک رنگ را به عنوان رنگ اصلی و یکی دو رنگ دیگر را متناسب آن انتخاب کنید.

لازم به ذکر است که استفاده از چندین رنگ مختلف برای دیوارها، کف پوش، نرده ها، مبلمان یا کانتینرها باعث می شود که روف گاردن شما بیش از حد شلوغ و بهم ریخته به نظر برسد.

 یک رنگ اصلی، همراه با یک رنگ طبیعی خنثی در طراحی روف گاردن بهترین عملکرد را دارد. رنگ های خنثی نظیر سفید، خاکستری، بژ و نیلی نیز زیبایی گیاهان را بیش از پیش به رخ می کشند و برجسته می کنند.


بیشتر بخوانید : روف گاردن تهران


از فضای عمودی استفاده کنید

فضای عمودی روف گاردن

از فضای عمودی استفاده کنید تا فضای قابل استفاده بیشتری به باغ روف گاردن خود بیفزایید.

در این راستا می توانید گیاهان را به دیوارها آویزان کنید. از گیاهان روی نرده استفاده کنید و یا گیاهان بالارونده و پیچکی را پرورش دهید.

کف پوش زیبا نیز مهم است

کف پوش روف گاردن

از کف پوش غافل نشوید. نوع کفپوش را متناسب با بودجه، آب و هوایی منطقه ای که در آن زندگی می کنید و باغ روف گاردن انتخاب کنید.

با رنگ ها و انواع گیاهان بازی کنید

رنگ گیاهان روف گاردن

از رنگ های سرد و گرم به صورت متعادل استفاده کنید تا به جلوه زیبایی برای فضایتان دست یابید. در یک باغ روف گاردن شهری که به طرزی مناسب طراحی شده همه چیز امکان پذیر است.

لازم است که تناسب و تعادل رنگی را در کاشت و پرورش درختان، بوته ها، شاخ و برگ ها و گیاهان یک ساله درنظر داشته باشید.

شما میتوانید برای تزئین و طراحی زیبای پشت بام ساختمان ، آپارتمان ، شرکت و یا مجموعه خود و تبدیل آن به یک محیط زیبا و سرسبز با تیم کشاورزی تماس بگیرید.

تیم ما با حضور در محل، بررسی و ارائه راه حل های به روز همراه با هزینه مناسب پشت بام شما را متحول می کند.

شماره تماس های کشاورزی : 02155212162  09127337549

روف گاردن

آپارتمانپشت بامخلاقیتطراحی روف گاردن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *